Český rekord: Jakub Vágner drží nový rekord v lovu sumců

Praha 24. června 2024 (PROTEXT) – Renomovaný rybář, cestovatel a dobrodruh Jakub Vágner dosáhl neuvěřitelného úspěchu v lovu sumců. Během týdenního rybaření se mu podařilo ulovit několik velkých a zajímavých sumců, mezi nimiž vyčnívá jeden obří exemplář. V pátek 21. června ulovil na českém revíru sumce o délce 261 cm, díky čemuž se stal novým držitelem českého rekordu. „Obrovská hlava mi leží u nohou a ocasní ploutev ani nevidím. Míra ukazuje 261 cm. Prožívám okamžik, na který jsem čekal 33 let, co se lovu sumců věnuji,“ popsal svůj zážitek bezprostředně po úlovku Jakub Vágner.

Tento úlovek je významným potvrzením Vágnerovy odbornosti a odhodlání, které ho provázejí po celou jeho rybářskou kariéru. Jeho hluboké znalosti o chování ryb, pečlivá příprava a neúnavná vášeň pro rybaření se zúročily v tomto mimořádném úspěchu, který stanovuje nový standard pro český sportovní rybolov.

Mimořádný úlovek se podařil navíc s použitím nového prutu VAGNER Origin V-Static 2,8 m z nové ekonomické řady prutů Origin značky VAGNER, kterou Jakub Vágner a jeho tým tři roky vyvíjeli a testovali a před nedávnem spustili na trh. Jedná se o ucelenou řadu prutů, která je cenově dostupná a vhodná zejména pro začínající rybáře. V této řadě najdete osm modelů prutů, dva na stacionární lov, čtyři pruty na vertikální lov a dva na lov z bellyboatu.

Více informací na:

https://www.jakubvagner.cz/ a na sociálních sítích Jakuba Vágnera

 

JAKUB VÁGNER (*24. prosince 1981, Praha) patří mezi nejuznávanější odborníky na lov sladkovodních ryb na světě. Rybaří od svých pěti let a dnes je držitelem několika světových rekordů. Od patnácti let publikuje do odborných rybářských časopisů doma i v zahraničí. V sedmnácti letech natočil svůj první film o lovu sumců a v osmnácti spolumoderoval pořad „Jak na to“ na České televizi.

Mezinárodní uznání získal především díky rybářským seriálům „Fish Warrior“ na National Geographic a „Big Fish Man“ na Discovery Channel. Pro české diváky natočil dokumentární cyklus „Rybí legendy“. Věnuje se také autorské tvorbě, produkci a natáčení filmů s rybářskou tematikou a přednáší pro děti a mládež.

V roce 2022 byl oceněn prezidentem České republiky medailí Za zásluhy I. stupně.

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.