Centropol nabízí plyn 24 procent pod stropem a nový produkt pro odběr elektřiny s nízkou spotřebou

Praha 6. dubna 2023 (PROTEXT) – – FIXNĚ na 1,5 roku za 1910 Kč bez DPH za MWh plynu a stálým měsíčním platem 50, 70 a 105 Kč bez DPH

– MINI na 2 roky se stálým měsíčním platem pouze 45 Kč bez DPH a cenou 4290 Kč bez DPH za MWh silové elektřiny

– Další snížení cen s účinností od 13.4.

Český dodavatel energií CENTROPOL ENERGY, a.s., vydává další ceníky ještě hlouběji pod cenovým stropem. Nabízí produkt MINI na 2 roky s cenou 4290 Kč/MWh silové elektřiny bez DPH a stálým měsíčním platem pouze 45 Kč bez DPH, který pomůže snížit náklady na provoz chat a chalup. Představuje také nový produkt FIXNĚ na 1,5 roku na dodávku plynu s průměrnou cenou za dodávku 1910 Kč bez DPH/MWh a stálým měsíčním platem podle pásma spotřeby na úrovni 50, 70 a 105 Kč bez DPH. Ceny plynu se tak dostávají téměř o čtvrtinu pod vládní cenový strop, k částkám je třeba přičíst ještě poplatky za distribuci.

„Plníme veřejný slib, že naše ceny pro koncové zákazníky budeme operativně snižovat v závislosti na vývoj velkoobchodních trhů. Naše produktové portfolio doplňujeme o nový produkt na dodávku plynu FIXNĚ na 1,5 roku, který aktuálně patří k nejlevnějším nově nabízeným produktům v České republice. Produkt MINI na 2 roky je určen pro odběrná místa se spotřebou elektřiny do 1,2 MWh, tedy speciálně pro chaty, chalupy a další podobné objekty a je platný pro všechny distribuční sazby. Podmínkou pro sjednání produktu MINI na 2 roky je zasílání ročního vyúčtování e-mailem a bezhotovostní vyplácení přeplatků,“ vysvětluje člen představenstva a marketingový ředitel Centropolu Jiří Matoušek.

Zájem zákazníků o přechod k Centropolu v prvním kvartále roku 2023 překonal očekávání. Sjednávají i produkty na dobu neurčitou Bez závazku, jejichž ceny jsou nižší než vládou stanovený cenový strop. U zemního plynu jde o poměrně častou volbu, protože s fixací ceny chtějí počkat až po skončení stávající topné sezony. Jiří Matoušek k tomu dodává: „S takovými zákazníky uzavřeme smlouvu na dobu neurčitou, která jim následně umožňuje rychlou změnu na produkt s fixovanou cenou.“

Garantovat, že ceny budou ještě nižší, samozřejmě nelze, ale u zemního plynu by k lehké korekci směrem dolů ještě mělo dojít. Zákazníci s nízkou spotřebou plynu přitom neudělají chybu, když si zafixují cenu již nyní, protože případný pokles cen pravděpodobně nebude zásadní.

„Spotřebitelé se za poslední rok hodně naučili. Sledují ceny na burze a chtěli by je co nejdříve vidět ve svých cenících. Princip zodpovědného nákupu energií se ale mimo jiné projevuje určitým zpožděním v provázanosti velkoobchodních a maloobchodních cen. A to jak směrem vzhůru, z čehož zákazníci stabilních dodavatelů v uplynulém období profitovali, tak směrem dolů,“ doplňuje Jiří Matoušek.

Centropol snížil ceny za dodávku elektřiny a plynu již na začátku února a potom znovu na začátku, resp. v polovině března. Další pokles cen energií nelze vyloučit, nicméně už teď zákazníci s novými produkty Centropolu získají kromě jistoty dodávky obou komodit i zajímavou úsporu oproti cenovému stropu.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je český dodavatel energií s více než 20letou působností a silným finančním zázemím. Patří k nejrychleji rostoucím stabilním dodavatelům, v jeho péči je přes 290.000 odběrných míst z řad domácností, firem i veřejných institucí. Mezi lednem 2022 a 2023 zákaznické portfolio společnosti meziročně vzrostlo o téměř 4500 odběrných míst.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.