Binance zahájila dialog s představiteli státu o evropské regulaci MiCA a vzdělávání veřejnosti

Praha 8. června 2023 (PROTEXT) – Kryrylo Khomaikov, generální ředitel Binance pro Ukrajinu, střední a východní Evropu, při své návštěvě v Praze zahájil dialog s českými poslanci a dalšími představiteli státu. Hlavními tématy rozhovorů byla implementace evropské regulace MiCA do českého práva a spolupráce v oblasti vzdělávání, digitalizace a kybernetické bezpečnosti.

Během diskusí měli poslanci Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku příležitost informovat se o nedávných seminářích pro právní orgány, které organizoval Jarek Jakubček, vedoucí školitel investigativního oddělení v Binance. ,,Tyto semináře jsou klíčovým prvkem našeho školícího programu, který si klade za cíl posílit schopnosti českých státních zástupců a policistů v oblasti pochopení technologie blockchain. Naším cílem v Binance je učinit kryptoměnový ekosystém bezpečnějším pro všechny uživatele tím, že pomáháme právním orgánům odhalovat a odstraňovat osoby se zlými úmysly,’’ uvedl Kryrylo Khomaikov.

Poslanci vyjádřili zájem o spolupráci s Binance na vzdělávacích projektech v oblasti technologie blockchain a kryptoměn. Binance se zavázala podporovat tyto projekty a přispět k zvyšování povědomí mezi lidmi. Cílem této vzdělávací iniciativy je poskytnout lidem lepší porozumění potenciálu a přínosů technologie blockchain. Zástupci Binance byli také pozváni na nejbližší schůzi zmíněného podvýboru, která bude věnovaná vznikající legislativě s představit své zkušenosti v oblasti regulace digitálních aktiv v rámci diskuze.

Po účinné a vhodné regulace, která podpoří širší přijetí digitálních aktiv Binance důrazně volá. Stabilní regulační prostředí může podporovat inovace a je nezbytné pro vytvoření důvěry v odvětví a dlouhodobý růst. Binance disponuje týmem specializovaným na dodržování předpisů, který má bohaté zkušenosti z různých zemí světa a již získal 18 licencí v různých evropských zemích. Tyto zkušenosti mohou posloužit jako cenný zdroj pro místní zákonodárce, kteří se v současnosti pracují na finální podobě účinného regulačního rámce.

S Petrem Očkem, vrchním ředitelem sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu a pověřeným ředitelem CzechInvestu, Kryrylo Khomaikov naopak diskutoval témata spojená s podporou inovací v oblasti tzv. intech, tedy nových technologií ve finančním sektoru. ,,Česká fintechová scéna je velice vyspělá a to nejen v oblasti kryptoměn. Jsem rád, že jsme mohli prodiskutovat podporu startupů a dalších inovativních firem v této oblasti. Agentura CzedhInvest už dnes podporuje startupy v mnoha oblastech jako je umělá intelligence či budoucnost mobility a startupy ve fintech je určitě jednou z oblastí, kterým se chceme do budoucna věnovat,” řekl Petr Očko.

Konstruktivní dialog mezi společností Binance a zástupci státu svědčí o společném závazku k digitální transformaci a posílení regulačního rámce v souvislosti s digitálními aktivy v České republice. Tato spolupráce mezi odborníky a zákonodárci je příslibem pro inovace a přispěje k posunu země směrem k digitálně silnější budoucnosti. ,,Český trh je pro Binance ve východní Evropě jedním z nejdůležitějších trhů a naším společným cílem je vytvořit prostředí, které podporuje průzkum, inovace a postaví Českou republiku na špičku v oblasti blockchainu,’’ dodal Khomiakov.