BaseLinker vydal průvodce po online tržištích. Ocení ho každý majitel e-shopu i začínající prodejce

Praha 22. února 2023 (PROTEXT) – Online tržiště jsou mezi prodejci stále oblíbenější. Představují pro ně vysoce funkční formu prodeje. Mnoho obchodníků však se vstupem na tyto platformy váhá. Právě pro ně je nová publikace Kompletní průvodce MARKETPLACŮ od společnosti BaseLinker.

„Marketplacy“ jsou platformy, které na jednom místě sdružují produkty jiných obchodů a e-shopů. Přestože stále více zákazníků nakupuje na některém z těchto tržiští, podíl celkových ecommerce prodejů na těchto platformách v České republice představuje pouze 10%. Společnost BaseLinker s partnery proto připravila volně dostupnou publikaci Kompletní průvodce MARKETPLACŮ, prostřednictvím které chce obchodníky vzdělávat a seznámit je s největšími výhodami prodejů na těchto tržištích.

Ebook obsahuje ucelený soubor informací o nejznámějších a nejpopulárnějších českých i zahraničních online tržištích. Slouží prodejcům, kteří uvažují o vstupu na tyto platformy se svými produkty. „Začátečníkům průvodce předkládá detailní informace o prodeji na marketplaces, pokročilým dává návod pro další možnosti rozvoje, automatizace, zlepšení efektivity, zrychlení a celkového vylepšení jejich přítomnosti na českých i zahraničních tržištích. Najdou v něm také účinné tipy, které jsou zásadní pro úspěšné online prodeje,“ říká Radek Klouda, výkonný ředitel společnosti BaseLinker.

Na tvorbě průvodce se podílely přední české i světové marketplacy, například Mall, Alza, Heuréka, eMag, eBay, Allegro, Kaufland, Merxu. Většina z uvedených přispěla svými daty a exkluzivními články, což podtrhuje důvěryhodnost prezentovaných informací. Na tvorbě průvodce se podíleli svými mnoholetými zkušenostmi také partneři společnosti BaseLinker, kteří nasdíleli relevantní tipy a postřehy z oborů logistika, daně, registrace značky, cenotvorba a dalších.

Publikace informuje o požadavcích nutných pro vstup na daný marketplace, odkrývá očekávání a bariéry. Vznikla na základě velké poptávky e-commerce subjektů po těchto důležitých informacích. „Česká e-commerce je z našeho pohledu velmi rozvinutá, ale pokud jde o online tržiště, má se Česká Republika ještě co učit po všech stránkách. Pokračujeme proto v naší misi sdílet relevantní informace a vzdělávat lokální e-commerce prodejce,“ dodává Radek Klouda. Průvodce je volně ke stažení na webu https://go2marketplaces.cz .