3 různé druhy pokládky dlažby na terasu

Blíží se jaro a o krátké zimní pauze a odpočinku, brzy zase rozkvetou stromy. Pro ty, jež mají zahradu, je to často jako zelená na semaforu. Pomyslné „jdeme na to“ kdy si obujeme gumovky a začne po zimě proces setí a sázení. Nejen zeleninová zahrada je ale na pořadu dne.

Rozhodli jste se konečně pustit do terasy a teď hledáte vhodnou dlažbu? Zvládnete pokládku sami? Dneska si přiblížíme, jaké jsou ty nejčastější 3 druhy, jak dlažby na terasu položit.

Pokládka do štěrku

Tento druh pokládky je jednoduchý, cenově příznivý a výsledný povrch vyžaduje minimální údržbu. Jak na to? Jednoduše si obrubníky nebo jiným materiálem ohraničíte místo, kde budete dlažbu pokládat. Poté jej vysypete jemným štěrkem, který dobře zarovnáte… a teď už jen jednoduše pokládáte dlaždice. Pro zaplnění spár využijete stejný jemný štěrk nebo písek.

Pokládka na terče

Výborná varianta pokládky, pokud děláte vyvýšenou terasu, a potřebujete se dostat nad zem. Nebo pod ní chcete vést kabely. Terče jsou takové speciální nástavce, jejichž položení si vyměříte. A poté jednoduše vkládáte dlaždice. Jsou retifikovatelné, takže zvládnou i lehce nerovný povrch. Pozor jen na výběr samotné dlažby na terasu. Je nutné vybrat tloušťku dlaždice pro tento způsob pokládky určenou.

Pokládka do betonu

Tady je nutné napřed odstranit vrchní vrstvu zeminy a vytvořit tak zvanou drenáž. Tu lze vytvořit třeba jemného štěrku nebo písku. Vždy se poraďte s odborníkem, u každého typu dlažby na terasu je potřeba jiný povrch. Rozhoduje jejich tloušťka. Poté se jednoduše pokládá do mokrého betonu. Vždy si tedy připravíme plochu, kterou budeme chtít položit. A jednoduše do ní vkládáme dlaždice. Po zatvrzení buď vyspárujeme nebo můžeme namíchat cement s pískem a pro delší trvanlivost vyspárovat tímto způsobem.