25 let novodobé éry Vincentky

Luhačovice (Zlínsko) 19. prosince 2022 (PROTEXT) – V příštím roce Vincentka oslaví 25. výročí své novodobé éry, která přinesla celou řadu významných změn. Po neúspěšné privatizaci v letech 1993–1996 se čerpání pramene Vincentky do lahví na určitou dobu uzavřelo. Na konci roku 1997 došlo k odkoupení nefunkční stáčírny Vincentka od původního majitele a společnost se transformovala do podoby „rodinné firmy“, která se stala zárukou kvality produkce. Hned v následujícím roce 1998 začala Vincentka opět proudit a znovu se rozjela výroba. Došlo k výrazné modernizaci celého technologického procesu, zkvalitnila se kontrola chemického složení i péče o stabilitu a trvanlivost léčivé vody.

Dnešní provoz Vincentky připomíná spíše laboratoř než industriální zařízení. Firma navázala na klasickou linii „léčivého nápoje našich babiček“, ale zároveň vstoupila do světa zdravého životního stylu s jeho dynamikou, zvýšenou péčí o zdraví a aktivním přístupem k volnočasovým aktivitám. Ve spolupráci se špičkovými odborníky a lékařskými pracovišti pracuje na zdokonalování své produkce.

Vincentka významně vstoupila do služeb ORL. Její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních cest dýchacích cest jsou všeobecně známé. Spoluprací se špičkovými pracovišti a odborníky v oblasti ORL se účinky příznivě projevují v mnoha směrech. Ukazují jak nejúčinněji s Vincentkou pracovat, jak rozšiřovat portfolio výrobků jak nacházet další způsoby jejího využití v léčebném procesu. Svými exportními aktivitami vykročila Vincentka do světa. Firma postupně významně rozšířila svou nabídku, když kromě minerální vody nabídla široké portfolio produktových derivátů, jako jsou nosní spreje, sirupy, zubní pasty, pastilky či krémy. V roce 2022 přinesla zajímavý uživatelský komfort tím, že svým zákazníkům nabídla Vincentku v plechovce.

Jednou z nejvýznamnějších změn je také proměna ze sezonního produktu na společníka a přítele pro všechna roční období. Na jaře nám pomáhá překonávat jarní únavu, v létě všem, kteří sportují a aktivně využívají volný čas pomáhá regenerovat dodáním potřebných solí a minerálů, na podzim a v zimě vytvoří hráz proti virům, bacilům, dýchacím problémům i nachlazení. Je přítelem rekreačních i špičkových sportovců a také špičkových i amatérských umělců, kteří dbají o své hlasivky a dobrou kondici. Mezi milovníky Vincentky patří olympijští šampioni, biatlonisté Michal Krčmář a Ondřej Moravec nebo basketbalista Tomáš Satoranský. Krásnou gratulaci napsal Vincentce před pěti lety, ke 20. výročí firmy Karel Gott.

Vincentka je uznávaná a doporučovaná lékaři. Kromě tradičních a věrných příznivců, těhotných žen a maminek s dětmi je Vincentka vyhledávaným společníkem všech, kteří dbají o své zdraví. V poslední době se inhalace Vincentkou v řadě lázní stala významným pomocníkem při nápravě covidem poškozených plic a průdušek. Také v dnešní předvánoční době, kdy se potýkáme s rozsáhlými respiračními problémy na hranici epidemie, je Vincentka připravena pomáhat.

Společnost Vincentka to je stabilní, v pravém slova smyslu rodinný tým zkušených pracovníků, který se vyznačuje sounáležitostí s cíli a posláním firmy. Kolektiv pracovníků Vincentky je jednou z nejvýznamnějších záruk dalšího rozvoje.

Vincentka, a.s. dbá na firemní sociální zodpovědnost, snaží se integrovat sociální a ekologická hlediska do každodenní firemní praxe. Sleduje šetrnost produkce a dodržuje pracovní standardy na vysoké úrovni. Vincentka chce být dobrým občanem regionu, pomáhá otevírat dětská hřiště, podporuje letní tábor diabetických dětí, Festival Janáček a Luhačovice, Pěvecký sbor Janáček, Festival Divadelní Luhačovice a je spojena s řadou dalších všeobecně prospěšných, společenských a kulturních akcí, které se v Luhačovicích a okolí každoročně odehrávají. Z pramene Vincentky prostě tryská pomoc luhačovickému regionu.

Kontakt:

d.hnanickova@vincentka.cz