Virgin Orbit se připravuje na možnost bankrotu, uvádí Sky News

Ilustrační foto: PIRO from Pixabay

Společnost Virgin Orbit britského miliardáře Richarda Bransona zahájila přípravy na možnost bankrotu pro případ, že si nedokáže zajistit finanční injekci od investorů, uvádí s odvoláním na své zdroje televize Sky News. Informace přichází jen pár dnů poté, co firma oznámila dočasné zastavení činnosti a poslala téměř všechny zaměstnance na neplacené volno.

Virgin Orbit se zabývá vypouštěním komerčních satelitů a je sesterskou společností Virgin Galactic, která působí v sektoru vesmírné turistiky. V lednu se firmě nevydařila mise, jejímž cílem bylo vynést devět malých satelitů na nízkou oběžnou dráhu Země. Neúspěch byl pro firmu velkou ranou a prohloubil její finanční potíže.

Podle informací Sky News firma pokračuje v jednáních s „malým počtem“ potenciálních investorů, ovšem zároveň se chystá na hrozící platební neschopnost. S plánováním podle médií pomáhají poradenské firmy Alvarez & Marsal a Ducera, které se specializují na firemní restrukturalizace.

Šéf Virgin Orbit Dan Hart při informování zaměstnanců o zahájení neplaceného volna uvedl, že cílem opatření je získat čas na dokončení nového investičního plánu. „Virgin Orbit od 16. března 2023 zahajuje celopodnikovou provozní pauzu a v příštích týdnech poskytne aktuální informace o dalším provozu,“ uvedla společnost.